• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/uyanisyayinevi
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905334645270
  • https://twitter.com/uyanisyayinevi
  • https://www.instagram.com/uyanisyayinevi

Günün Sözü

Şule Özçakıcı

Şule Özçakıcı ve Annesi
Özgeçmiş

1994 yılının kasım ayında Çapa Tıp Fakültesi’nde gözlerimi dünyaya açtım… Ailenin ilk çocuğu olmam sebebiyle annemle babam benim için oldukça heyecanlıydılar, biran önce beni kucaklarına almak istiyorlardı ama erken doğma ihtimalimi asla akıllarının ucuna bile getirememişlerdi…

Tabi ailem ile benim yolculuğum dünyaya geldiğim andan itibaren soru işaretleri ile doluydu. Çünkü üç ay erken doğduğum için gözlerim yeterli duyarlılığa kavuşmamıştı.

Artık ilkokul çağım gelmişti ve bizim için tekrar soru işaretleri ile dolu bir yolculuk başlamıştı. Ben okula gidebilecek miydim? Bu sorunun telaşını yaşamaya başlamıştık. Benim dönemimde körler okulu vardı ama yatılı ve çok uzaktı. Ailemin beni göndermesi ise imkânsızdı. Ve bu süreç doğrultusunda sonunda beni bir okul kabul etmişti. İlköğretimime Yavuz selim İlköğretim Okulu’nda başlamıştım ve 2008 yılında mezun oldum. Liseyi önce Sultan Selim Kız Meslek Lisesi’nde başladım ve sonra Ahmet Rasim Lisesi’nde bitirdim. Okulumun en başarılı öğrencileri arasındaydım.

Şimdi ise istediğim, hayal ettiğim yerdeyim. Üniversitedeyim…

İlerideki hedeflerim ise; Dünyada eşitliği sağlayan hukukçuların; kendi çıkarları için değil adaletin terazisinin dengede olabilmesi için mücadele edeceğim. İnsanlar çıkarlarından sıyrılırsa adaletin gözünde herkesin eşit olduğunu gösterebileceğim. Ayrıca engellilerin davalarına bakan bir hukukçu olacağım. Bir gün siyasete atılıp engellilerle ilgili bir bakanlık kurulmasını sağlayarak onların yaşamları boyunca dimdik durabilmelerini sağlayacak bir bakan olmak istiyorum.

Okuyalım, Okutalım
Site Haritası